YAĞ FİLTRELERİ

Motor yağının kirlenmesi motorun hareketli parçalarında hasarlara neden olabilir. Yağ filtresi motor yağında biriken tortuları süzerek devirdaim yapan yağın motora temiz bir şekilde verilmesini sağlar. Araç yağ filtresi motora daha temiz bir motor yağının gitmesini sağlar. Ancak motor yağ filtresi zamanla biriktirdiği kir ve tortular nedeniyle kirlenir ve bir süre sonra motora giden yağı temizleme kapasitesi düşer. Böyle bir durumda aracın performansı ve motor parçalarının dayanıklılığı düşer.

Motor aracın en önemli parçasıdır. Otomobilin çalışmasını sağlayan motor aynı zamanda aracın performansında da etkili bir role sahiptir. Doğru ve sorunsuz bir şekilde çalışan araç motoru otomobilin ömrünü uzatır ve yakıt tasarrufu sağlar. Hareketli birçok parçadan oluşan motor parçalarının birbiriyle sürtünerek zarar görmesini önlemek için bu parçalar arasında motor yağı bulunur. Motor yağı motorun parçaları arasındaki sürtünmeyi azaltarak bu parçaların hasar görmesinin önüne geçer. Motor yağı aracın çalışması için fazladan enerji harcamasının önüne geçerek performansını korur ve yakıt tüketimini optimize eder. Doğru ve etkili bir şekilde çalışan bir motor için temiz motor yağı önemlidir. Motor yağını temizleme görev gören araç yağ filtresi tüm bu özellikleri nedeniyle aracın uzun ömürlü olması için oldukça önemlidir.

Aracın Yağ Filtresi Değiştirilmezse Ne Olur?

Temizlenmeyen motor yağında biriken kir ve tortular otomobil motorunun parçalarında kalıcı ve yüksek maliyetli hasarların oluşmasına neden olur. Motor yağında biriken kir ve tortular sürtünmenin artmasına neden olur. Kolay bir şekilde çalışmayan motor fazladan enerji harcayarak otomobilin genel performansını düşürür.

Yağ Filtresi Ne Zaman Değişir?

Araba yağ filtresi değişimi otomobilin performansını optimum seviyede sürdürmesi için oldukça önemli bir işlemdir. Otomobil üreticileri oto yağ filtresi değişimi için gerekli olan periyotları belirlemektedir. Otomobilin periyodik bakım aralıklarında yağ filtresi değiştirilmelidir.Araç yağ filtresi değişimi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de orjinal parçaların kullanılmasıdır.

bir mesaj uzağınızdayız...

BİLGİLENDİRME

Gönderdiğiniz mesaja en kısa sürede yanıt vermekteyiz.

0442 245 45 45
info@gucsa.com.tr
Go Top