HAVA FİLTRELERİ

Basınçlı havanın ürünle temas ettiği gıda ve ilaç sektöründe ve hastanelerde kullanılan solunabilir hava sistemlerinde basınçlı havanın kesinlikle steril olması gerekmektedir. Basınçlı havayı steril hale getirmek için öncelikle hat filtreleri ve desiccant kurutucudan oluşan bir şartlandırma sistemiyle basınçlı hava içerisindeki katı partiküller, su buharı ve yağ buharı uzaklaştırılmalıdır. Basınçlı havanın steril olduğundan emin olmak için tüm bu şartlandırma ekipmanlarından sonra, uygulama öncesi son noktalarda steril filtreler kullanılmalıdır.

Dışarıdan motora girecek ve yakıtın tutuşmasını sağlayacak olan havanın temizlenmesi gerekir. Temel olarak hava filtresi de bu temizleme işlemini gerçekleştirir ve motora partikül ya da başka zararlı maddelerin ulaşmasını engeller. Böylece araba hava filtresi sayesinde motor içerisine partikül girişi yaşanmaz ve aracın sağlıklı bir şekilde çalışması sağlanır.

Motora girebilecek olan partikül ya da farklı zararlı maddeleri süzen hava filtresi ayrıca düzenli hava girişine de yardımcı olur. Böylece motor istenen şekilde çalışır ve güç kaybı yaşanmaz, araç vadettiği beygir gücü ve torku üretebilir. Ayrıca araç ideal şekilde hareket edebildiği için fazladan gaza basılması gerekmez ve yakıt tüketimi standart düzeyde seyreder.

ARAÇ HAVA FİLTRESİ

GÜÇSA ANONİM ŞİRKET

ARAÇ HAVA FİLTRESİ

GÜÇSA ANONİM ŞİRKET

bir mesaj uzağınızdayız...

BİLGİLENDİRME

Gönderdiğiniz mesaja en kısa sürede yanıt vermekteyiz.

0442 245 45 45
info@gucsa.com.tr
Go Top